Tel. +48 25 6323113

Sitodruk

Sitodruk

Metoda zdobienia tkanin

Jako firma doświadczona w branży tekstylnej świadczymy szeroki zakres usług dotyczących znakowania odzieży. Działamy w oparciu o innowacyjne metody pracy, stąd też obok wariantu flex czy cyfrowego nie mogło zabraknąć w naszej ofercie sitodruku, który jest niezwykle popularny w branży. Polecamy wybór tej techniki zdobienia przy zamówieniach na większą ilość odzieży lub akcesoriów, ponieważ wtedy jest najbardziej opłacalna i pozwala na szybkie uzyskanie satysfakcjonujących efektów.

Sitodruk – na czym to polega?

Podstawą tej metody nanoszenia wzorów jest zastosowanie matrycy w formie napiętej na ramę siatki, wykonaną na przykład z włókien syntetycznych lub metalu. Należy przygotować ją pod uzyskanie pożądanego wzoru poprzez stworzenie szablonu. Polega to na zakryciu oczek, które mają pozostać niezadrukowane – w ten sposób z pozostałych z nich tworzy się obraz. Matrycę umieszcza się bezpośrednio na materiale, a następnie przetłaczana jest przez nią farba (w EXON stosujemy plastisizol), dzięki czemu powstaje odbitka. Używa się w tym celu specjalnych pras, które pozwalają na dokładne wtłoczenie płynu w tkaninę. Najczęściej wykonujemy tego typu znakowanie między innymi na koszulkach lub torbach ekologicznych.

Zalety zastosowania sitodruku

Nie bez powodu ten sposób zdobienia odzieży jest powszechnie stosowany w branży, więc oferujemy i to rozwiązanie dla naszych klientów. Znakowanie sitodrukiem to przede wszystkim bardzo trwała metoda, która pozwala na uzyskanie nienaruszalnego wzoru odpornego na działanie wilgoci, promieniowanie słoneczne, ścieranie, gniecenie czy pranie. Co więcej, uzyskane barwy cechują się świetnym nasyceniem, a wzór idealną wyrazistością. W naszej ofercie znajduje się aż 12 dostępnych kolorów.

Dla kogo?

Wybierz tę technikę zdobienia odzieży, jeśli planujesz uzyskać perfekcyjnie wykonany, wyraźny wzór na większej ilości artykułów. W przypadku, gdy chciałbyś otrzymać na przykład koszulki dla pracowników czy duży nakład gadżetów reklamowych zastosowanie sitodruku będzie najbardziej korzystne cenowo. Im większa ilość, tym mniejsza cena. Ze względu na konieczność przygotowania matrycy, przy mniejszych nakładach sugerujemy inną metodę znakowania, którą chętnie Ci doradzimy po analizie Twoich potrzeb i oczekiwań.

ExonGrabianów

ul. Wrzosowa 47,

08-110 Siedlce

woj. mazowieckie

tel. 535 501 571

biuro@exonstudio.pl

Facebook

Likebox Slider Pro for WordPress